»Prav to je dokaz, da se svet ne v Bosni ne v Ruandi ni ničesar naučil. Današnji svet ni sposoben zaščititi niti otrok.«
»Ta genocid so priznala mednarodna sodišča in glede na to se je Slovenija pridružila medregionalni skupini, ki je pripravila besedilo pričujoče resolucije, osredotočene na mednarodno priznanje, spomin in spoštovanje spomina na žrtve in preživele žrtve genocida.«
»Mistični svet prikazni, v katerem navzočnost izginulega postane nazorna: zabrisano gibanje, (ne)otipljiv spomin, ponujena roka.«
»Rusija ne pomeni podpore genocidu v Ukrajini.«
»To so vojni zločini in svet jih bo prepoznal kot genocid.«
»Obstajajo različne vrste genocida, a v Srebrenici genocida ni bilo.«
»Svet bo sodil o njihovih trditvah, da ni bilo genocida, na podlagi dokazov.«
»Blišč ne more skriti genocida«
»Kako je mogoče, da se tako sveti prostor danes uporablja za normalizacijo genocida?«
»Gospod predsednik, v čast mi je, da lahko predstavim osnutek resolucije, mednarodni dan razmisleka in spomina na genocid leta 1995 v Srebrenici, v imenu somoderatorjev, Nemčije in Ruande ter ožje skupine medregionalnih skupin 17 držav članic. Z razglasitvijo 11. julija za mednarodni dan razmisleka in spomina na genocid v Srebrenici smo zavezani k zapolnitvi te vrzeli v institucionaliziranem spominu te organizacije. Naša pobuda je namenjena počastitvi spomina na žrtve in podpori preživelim, ki še naprej živijo z brazgotinami tega usodnega časa. Gospod predsednik, naj bom odkrita. Razširjene so bile tudi lažne obtožbe o tej resoluciji. Zato bi rad pojasnila, da resolucija ni usmerjena proti nikomur. Tudi ne proti Srbiji, cenjeni članici te organizacije. Če sploh, je usmerjena proti storilcem genocida.«
»Rusija ni enako agresija, Rusija ne pomeni podpore genocidu v Ukrajini.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju